Špatná otázka!
Navrhuju, abyste se místo toho zkusili ptát: Je zrovna tahle dovednost/znalost/informace důležitá v reálném životě? Pokud ano, reálný život nabízí mnoho příležitostí k tomu se ji naučit. Dává-li to smysl, děti se ji naučí, nebudete-li jim stát v cestě. Pokud nemůžete přijít na to, jak je daná dovednost/znalost/informace potřebná v reálném životě, zkuste se sami sebe zeptat: proč trávit čas a energii tím, snažit se ji děti naučit? A pamatujte: i kdyby se nakonec ukázalo, že právě tohle je fakt důležité, děti se to vždycky můžou naučit kdykoli později.
Navrhuju, abyste se zkusili zaměřit spíš než na učení a přemýšlení o tom, jestli jste dostatečně kompetentní, na váš vztah s dětmi. Prostě se užívejte vzájemně, ony totiž strašně rychle rostou, věřte mi! Ani jsem nemrkla a Danovi je 20, Lucce 14 a Astrid 3. Až děti vyrostou, budou vzpomínat na to, jak jste je učili násobilku a větný rozbor? Nebo na radost, kterou jste si užívali při hraní a výletech? Dětství našich dětí je pro nás jedinečná možnost naučit se od nich spoustu věcí. Zkouším tuhle šanci nepromarnit.
Od května do září máte možnost nás potkat naživo na besedách po celé ČR a vyptat se tam na cokoli, co vás zajímá. Bližší info najdete u mě na webu v sekci Besedy.Taky pilně pracuju na knížce, která vyjde snad nejpozději v září a chystáme premiéru filmu Svobodné děti – dokument
O novém projektu Příběhy traumatu věřím už taky víte. Děje se toho hodně a je to super