Až dozraje, odpadne…

Mám pro vás dárek! Návod, jak prožít Vánoce i zbytek života v pohodě!

Jak moc my si ten život často komplikujeme. Nejen sobě, ale i našim nejbližším. Přitom tolik věcí může být tak jednoduchých. Když si dovolíme pustit strachy, představy a očekávání nejen naše, ale i našeho okolí, a prostě s dětmi jsme.

Všichni chceme být šťastní a mít spokojené děti. Jen naše představy o tom, co to je a jak toho dosáhnout, se různí. Moje představa štěstí není žádný setrvalý stav euforie, ale hluboký vnitřní pocit, že přijímám všechno tak, jak to je. Což je samozřejmě stav dosažitelný možná pro buddhistické mnichy v klášteře, ale jeho záblesky cítím a vím, že můžu jít krůček po krůčku tímhle směrem. Každý malý krok má pro mě smysl. Každý malý krok mě přibližuje sama k sobě i k mým dětem.

Tak co myslíte, bude to fungovat jako dobrý návod na život?

Jestli vám to takhle nestačí, mám na YouTube kanálu spoustu materiálu, kde to naše společné téma rozebírám z mnoha stran. A kdyby i to bylo málo, můžete si přečíst mou knížku. Ohlasy a recenze najdete na instagramu ve výběrech. A v neposlední řadě moc doporučuju ke shlédnutí online a zdarma náš Svobodné děti – dokumentární film, ideální pokoukání v tento vánoční čas.