Děti nepotřebují dokonalé rodiče, potřebují rodiče se sebereflexí.

„Rodič dítěte s bezpečnou citovou vazbou pravděpodobně není někdo, kdo nikdy neprojevuje frustraci. Je to člověk, který se dítěti omluví, když projevy jeho frustrace mohly dítě ranit.“ J. Milburn

Děti nepotřebují dokonalé rodiče, potřebují rodiče se sebereflexí, vnímavé a co možná nejvíc si uvědomující, odkud pramení jejich emoce.

Všichni chceme rychlá řešení, jak by taky ne, nemůžeme přece chodit na terapii a čekat 5 let, než začneme být schopni nenechat se vláčet svými emocemi způsobenými našimi vlastními zraněními z dětství.

Osobně rychlá řešení neznám, jen třeba tipy k okamžitému zvládnutí zlosti, které najdete v mých videích a příspěvcích, ale i to jsou malé kroky vedoucí ke zlepšení a úlevě. A když nějaká terapie slibuje okamžitý efekt, spíš to ve mně vyvolá podezření.

Nicméně terapie má rozhodně smysl. Pusťte si na mém YouTube kanálu rozhovory s psychology a terapeuty v seriálu Trauma ze všech stran, třeba tam už teď najdete typ léčení, který vás chytí za srdce. Další rozhovory pořád natáčím, stále přibývají. A pokud vás zajímá svobodné vzdělávání, což je dle mého názoru neoddělitelná součást respektujícího rodičovství, najdete u mě na YouTube více než 40 rozhovorů s rodinami, které touhle cestou jdou, dále mou online besedu o svobodném vzdělávání a nově si teď můžete zdarma pustit i náš film Svobodné děti – dokumentární film o dětech, které si řídí vzdělávání samy.