Martin

Životem i na besedy mě doprovází můj muž a tatínek Astrid – Martin. Má často neuvěřitelně obohacující vhledy a doplňuje mě v rozhovorech tak skvěle, že už ho dlouho přemlouvám, abych ho mohla „oficiálně” přidat jako besedujícího spolu se mnou. Jsem vždycky moc ráda, když se do povídání na besedách zapojí, protože to, co říká, a jak o tom mluví, mi připadá super. Navíc nabízí zas jiný pohled:

  • muže,
  • člověka, co žije s unschoolerem (Lu) a přitom není jeho rodič, 
  • tatínka torpéda jménem Astrid,
  • matfyzáka,
  • racionálního vědce,
  • člověka milujícího matematiku,…

Formálně vystudoval teoretickou fyziku a architekturu, ale je něco, čemu se někdy říká omnipotenciál. Nejspíš se už narodil jako vědec, protože neustále něco zkoumá. Když ho něco nadchne, ponoří se do toho s vervou, kterou jsem snad nikdy u nikoho jiného neviděla. A ne jen tak po povrchu, ale pořádně ho to vcucne. Až někdy zapomíná na zbytek světa okolo. Po nějakém čase, kdy o tématu nastuduje všechno, co mu přijde pod ruku a co kde vykutá, ho většinou nadchne zas něco dalšího. Každá etapa trvá několik let. Kromě zmíněné teoretické fyziky a architektury už se takhle věnoval mimo jiné bitcoinu a kryptoměnám a byl manažerem pražské Paralelní Polis, kde jsme se poznali. Taky studoval komplexitu, vznik života, hlubiny vesmíru a něco, čemu by se dalo říct biohacking, ale v principu jde o to, co jíst, pít a jak s našimi těly zacházet tak, abychom žili dlouho dobře a zdraví. Před pár měsíci se vrátil ke své milované matematice a… bohužel vám nejsem schopná říct, co zrovna teď studuje, protože to vůbec nepobírám. Je to něco jako teorie grup, topologie a další divná slova. Ale vím, že sleduje třeba přednášky Erika Smithe ze Santa Fe Institutu nebo fyzika Carla Rovelliho. V Paralelní Polis dřív pořádal spoustu přednášek, třeba cyklus Cellular nebo několik desítek bitcoin meetupů.

On by o sobě určitě napsal (a doufám, že někdy napíše) něco jiného, ale tohle píšu já a tohle jsem vám o něm chtěla říct. A taky vás pozvat na ty besedy, kde nás oba (a Astrid) můžete potkat. Protože prostě nic lepšího než osobní setkání zatím nikdo nevymyslel.