Odsouzeni k 9 letům nepodmíněně

Bez provinění, bez soudu. A bez mobilů. Je to přece pro jejich dobro.

Představte si, že zrovna prošel zákon, který vám nařizuje po 9 let každý všední den chodit do jedné budovy, trávit čas s dalšími 30 lidmi, kteří se narodili ve stejný rok jako vy. Nemáte prakticky žádný vliv na to, co tam budete dělat. Váš život řídí jiní. Rozhodují o tom, co budete dělat, kdy to budete dělat, co se budete učit, co smíte, co nesmíte, kdy můžete jít na záchod, kdy jíst a kdy pít. Taky vás budou často zkoušet a testovat, aby zjistili, jestli se moc nelišíte od ostatních. Pokud nemáte podporující rodiče, kteří mají možnost vás aspoň vzít do domácího vězení… pardon, vzdělávání, neexistuje způsob, jak byste se mohli osvobodit. A ještě vás přesvědčí, že když nejste vděční za to, že máte tu úžasnou možnost se vzdělávat ve škole, jste divní, špatní, hloupí,… 

Cítíte tu bezmoc? 

Tak teď mají ještě bachaři… chci říct učitelé… díky novele školského zákona v těchhle vězeních… ech, nějak se mi pletou slova… školách legálně možnost zakázat vám používat váš vlastní majetek – mobilní telefon. 

Školy to často zkoušely i dřív, ale neměly oporu v zákoně a ani Česká školní inspekce s naprostým zákazem mobilů i o přestávkách nesouhlasila. 

Novela zákona je ale napsaná tak, že se zákaz dá vztáhnout na veškerou elektroniku, třeba i na chytré hodinky. Nejen ve školách, ale třeba i na internátech nebo v dětských domovech. 

Jediné pozitivum, které na tomhle zvěrstvu vidím je to, že třeba přiměje zase o něco víc rodičů hájit práva svých dětí. I když nepochybuju o tom, že většina jich bude souhlasně pokyvovat, neboť ty technologie jsou přece zlo… Žáby se budou vařit dál. 

My se tímhle dalším neomluvitelným zásahem do práv dětí rozhodně hodláme na facebookové stránce Řešení problémů ve školách, stížnosti na učitele a školy i ve stejnojmenné skupině dál zabývat.


Už máte placku DĚTI JSOU TAKY LIDI? Nemáte? A chcete? Tak jo. 🙂  Objednávat můžete tady.