Přiznání: nesnáším zimu

A Vánoce a “tradice” obecně taky moc nemusím. Místo odletu do teplých krajin ale už 10 let vyrábíme s Big Sis adventní věnce. Ne že bych si to společné tvoření neužívala, ale dneska už bych teda raději vyráběla adventní výzdobu někde na pláži s čerstvým mangem v ruce.

Před pár dny jsem natáčela rozhovor s Bárou Kopeckou pro její blog S dětmi kolem světa o unschoolingu a taky o našem měsíci na Srí Lance. Naprostá většina rodičů, kteří s dětmi nějak dlouhodoběji cestují, má děti hodně malé. Od určitého věku asi chtějí děti prostě víc zakořenit a kamarádi se pro ně stávají víc a víc důležití. Proto s Bárou a dalšími rodiči-cestovateli doporučujeme: cestujte s dětmi, dokud jsou malé!

Když máte jako já 3 děti s tak velkým věkovým rozdílem, je sladění potřeb fakt náročné. Big Bro je už v podstatě dospělý (je mu 17, kdo to nevíte) a cestovat s námi přestal chtít asi ve 13 letech. Teď to přišlo i na Big Sis, která navíc, jak známo, nechodí do školy. Takže se obloukem vracím na začátek, a místo pláže a manga v ruce vyrábím adventní věnce a řeším, jestli se Big Sis ujmou na pár dní babičky, abychom my s Lil Sis mohli za teplem aspoň v lednu. Ale jinak vám – těm, co si to užíváte – přeju hezký adventní čas.


Už máte placku DĚTI JSOU TAKY LIDI? Nemáte? A chcete? Tak jo. 🙂  Objednávat můžete tady.