Rodiče jsou taky lidi #3 – Hranice

Hranice, jedno z mých oblíbených témat. I vy jste si o něj hodně psali.

Seriál pro všechny rodiče, kde si s Renatou Ježkovou, psychosomatickou terapeutkou a mámou 2 teenagerů v domácím vzdělávání povídám o různých problémech, které nás při respektujícím rodičovství a/nebo domácím vzdělávání mohou potkat. Zaměříme se teď nikoli na děti, ale na rodiče.

V rodičovství naprosto zásadní téma, ale nejen tam, vlastně úplně ve všech vztazích s lidmi. Občas jsme zmatení, co to ty hranice vlastně jsou, kde je máme my a kde ostatní, kdy a jestli vůbec je dobré je překračovat a nastavovat. Dotkneme se i tématu důslednosti, nebudou chybět ani technologie a uklízení domácnosti.

#rodicejsoutakylidi – Respektujete své děti, snažíte se na všem domluvit, ale přesto se stává, že vás přepadají stavy, které nejsou respektující ani trochu. Láskyplně pečujete o rodinu, ale nemáte pocit, že se vám energie vrací dostatečně. Děti jsou veselé, krásné a zdravé, ale vy umíráte únavou… A je spousta dalších stavů, které nejsou vůbec vhodným tématem do rodičovských konverzací a vlastně se za ně trochu stydíme, protože bychom to přece měli zvládat líp. Proč se to děje? Prostě proto, že RODIČE JSOU TAKY LIDI! A lidi mají všelijaké stavy, myšlenky a hlavně mají energetické limity a hranice, které v rodičovství snadno překročíme, aniž bychom si všimli, protože se prostě jen snažíme být dobrý rodič. A najednou se ocitneme v krajinách mysli, o kterých je těžké se bavit, protože se bojíme to i jen říct nahlas. Tak my to uděláme za vás.

Zdeňka Šíp Staňková – máma 3 dětí a projektu DĚTI JSOU TAKY LIDI a Renata Ježková – máma 2 dětí, psychosomatická terapeutka a školní psycholožka.

Video:

Podcast: