Rodiče jsou taky lidi #4 – Nesoulad rodičů

Co dělat, když se s partnerem neshodneme na tom, jak by měla probíhat výchova nebo vzdělávání našich dětí? Tahle otázka se objevuje velmi často a i vy jste si o toto téma psali. Podíváme se na to, kde vlastně může tkvět příčina tohoto nesouladu a nabídneme konkrétní návrhy, co s tím.

#rodicejsoutakylidi – Respektujete své děti, snažíte se na všem domluvit, ale přesto se stává, že vás přepadají stavy, které nejsou respektující ani trochu. Láskyplně pečujete o rodinu, ale nemáte pocit, že se vám energie vrací dostatečně. Děti jsou veselé, krásné a zdravé, ale vy umíráte únavou… A je spousta dalších stavů, které nejsou vůbec vhodným tématem do rodičovských konverzací a vlastně se za ně trochu stydíme, protože bychom to přece měli zvládat líp. Proč se to děje? Prostě proto, že RODIČE JSOU TAKY LIDI! A lidi mají všelijaké stavy, myšlenky a hlavně mají energetické limity a hranice, které v rodičovství snadno překročíme, aniž bychom si všimli, protože se prostě jen snažíme být dobrý rodič. A najednou se ocitneme v krajinách mysli, o kterých je těžké se bavit, protože se bojíme to i jen říct nahlas. Tak my to uděláme za vás.

Zdeňka Šíp Staňková – máma 3 dětí a projektu DĚTI JSOU TAKY LIDI a Renata Ježková – máma 2 dětí, psychosomatická terapeutka a školní psycholožka.

Video:

Podcast: