Rodiče jsou taky lidi #5 – Jsem na všechno sama!

Být s dětmi často, dlouho a intenzivně je náročné. Ze všech stran se na nás valí obrazy dokonalých rodičů a ještě dokonalejších dětí. Chceme se s dětmi cítit dobře, rozvíjet je i sebe, ale připadáme si, že to všechno nemůžeme nikdy stihnout. A kde mezi tím vším najít čas na relaxaci a oddych? Zkusíme vám nabídnout vysvětlení toho, proč se někdy v tomhle kolotoči necítíme dobře, a také konkrétní kroky, které můžeme udělat pro to, abychom to změnili. A na konci vám Renata prozradí, který unschooler je autorem návrhu nového trička DĚTI JSOU TAKY LIDI. 🙂

#rodicejsoutakylidi – Respektujete své děti, snažíte se na všem domluvit, ale přesto se stává, že vás přepadají stavy, které nejsou respektující ani trochu. Láskyplně pečujete o rodinu, ale nemáte pocit, že se vám energie vrací dostatečně. Děti jsou veselé, krásné a zdravé, ale vy umíráte únavou… A je spousta dalších stavů, které nejsou vůbec vhodným tématem do rodičovských konverzací a vlastně se za ně trochu stydíme, protože bychom to přece měli zvládat líp. Proč se to děje? Prostě proto, že RODIČE JSOU TAKY LIDI! A lidi mají všelijaké stavy, myšlenky a hlavně mají energetické limity a hranice, které v rodičovství snadno překročíme, aniž bychom si všimli, protože se prostě jen snažíme být dobrý rodič. A najednou se ocitneme v krajinách mysli, o kterých je těžké se bavit, protože se bojíme to i jen říct nahlas. Tak my to uděláme za vás.

Zdeňka Šíp Staňková – máma 3 dětí a projektu DĚTI JSOU TAKY LIDI a Renata Ježková – máma 2 dětí a psychosomatická terapeutka.

Video:

Podcast: