Rodiče jsou taky lidi #6 – Jsem na všechno sama! – druhá část

V předchozím díle RJTL jsme se zaměřily spíše na pocitovou a emocionální část výroku, že „Jsem na všechno sama“. Dnes rozebíráme to, že tenhle „pocit“ vlastně může být velmi reálný. Začneme od porodu. Jaký obrovský a transformační vliv má těhotenství, porod a to, co se děje potom, vliv na náš život? Jaká propast zeje mezi rodiči a dětmi ohledně našich vnitřních životů? Proč si myslíme, že jsme v tom, co prožíváme, sami? Jak mluvit o našem vnitřním prožívání, a to nejen s dětmi? Jak pracovat se svými emocemi a vjemy, které při nich cítíme v těle, a jak si pomoci (nejen) díky psychosomatice? Probereme i poporodní deprese a přidáme i nějaké tipy pro introverty.

#rodicejsoutakylidi – Respektujete své děti, snažíte se na všem domluvit, ale přesto se stává, že vás přepadají stavy, které nejsou respektující ani trochu. Láskyplně pečujete o rodinu, ale nemáte pocit, že se vám energie vrací dostatečně. Děti jsou veselé, krásné a zdravé, ale vy umíráte únavou… A je spousta dalších stavů, které nejsou vůbec vhodným tématem do rodičovských konverzací a vlastně se za ně trochu stydíme, protože bychom to přece měli zvládat líp. Proč se to děje? Prostě proto, že RODIČE JSOU TAKY LIDI! A lidi mají všelijaké stavy, myšlenky a hlavně mají energetické limity a hranice, které v rodičovství snadno překročíme, aniž bychom si všimli, protože se prostě jen snažíme být dobrý rodič. A najednou se ocitneme v krajinách mysli, o kterých je těžké se bavit, protože se bojíme to i jen říct nahlas. Tak my to uděláme za vás.

Zdeňka Šíp Staňková – máma 3 dětí a projektu DĚTI JSOU TAKY LIDI a Renata Ježková – máma 2 dětí a psychosomatická terapeutka.

Video:

Podcast: