Vzkaz pro mé děti: Nemějte prosím nikdy pocit, že musíte žít své životy podle představ někoho jiného.

Většinou se lidi diví, že mám děti s tak velkými časovými rozestupy (20, 14, 3). Já jsem ráda. Kdybych nebyla, nic by se tím nezměnilo, takže jsem radši ráda.

🙂

Když se narodil Daniel, bylo mi 21 a byla jsem někdo úplně jiný, než jsem teď. Lucii jsem porodila ve 28 a Astrid ve 39. Nepřestává mě fascinovat, kolik mě toho tihle 3 lidi učí a jak moc můžu díky nim růst. Nebo se o to aspoň snažit.Ty velké časové rozestupy vnímám jako skvělé v tom, že si můžu každé z dětí naplno užít. Taky to má jednu další nespornou výhodu: puberta a dospívání přichází v různou dobu.

🙂

(Moc doporučuju knihu Rozbouřený mozek od Daniela J. Siegela!)Taky je boží pozorovat je všecky tři spolu. Pro Astrid jsou Lucka i Dan zdrojem naprosté extáze.

😁

Dan je k Astrid neuvěřitelně respektující, ochraňující a pečující, dojímá mě to. Byl takový (většinou) i k Lucce. Dokáží se sice navzájem od srdce seřvat a vytočit, ale většinou je s nimi – a mezi nimi – spíš sranda.Nevýhodou asi může být to, že mají kvůli rozdílnému věku různé potřeby, ale i to je vlastně super, protože máme možnost pokoušet se je slaďovat. On pak člověk často objeví netušené možnosti.

🙂

Teď to zas vypadá, že žijeme na růžovém obláčku. Vůbec ne! Ale hysterčím většinou hlavně já.

🙈

A děkuju svým dětem, že mě i přesto mají rády.

❤️

Do své první knihy jsem jim napsala věnování, jehož součástí je i věta, která mi připadá nesmírně důležitá:

Nemějte prosím nikdy pocit, že musíte žít své životy podle představ někoho jiného.

Pro sebe si přeju, abych své děti vždycky a za všech okolností dokázala přijímat. Na fotkách tu mé děti neuvidíte. Starší dvě si to nepřejí a nejmladší bych ráda ušetřila toho, že až příště zas nějaký bulvár napíše o tom, že nechávám děti jíst psí hovínka a pak jim ani nevyčistím zuby, bude u článku její fotka. Postupně mi dává víc a víc smysl své děti na sítích nesdílet, dokud to nebude jejich rozhodnutí. Hejtrů už je příliš moc.

🙂

Knihu koupíte na https://kniha.detijsoutakylidi.cz/