Jak přežít, když se často bojím

Hromada knížek, které chci strašně nutně přečíst, každým týdnem roste. Taky proto, že když Astrid večer… ehm… v noci konečně aspoň na dvě hodiny usne, mám mozkovou kapacitu už leda tak na Harryho Holeho nebo Joonu Linnu. Severské detektivky miluju, asi mě tak nějak uklidňuje, že někde někdo trpí ještě většími splíny (eufemismus, já vím) než moje depresivní pesimistické vnitřní dítě.

No a když teda chci číst něco, co vyžaduje, abych byla aspoň trochu při smyslech, a navíc si do toho dělám spoustu poznámek, využívám chvilky, kdy je Lil Sis zaujatá Big Sis, případně něčím jiným, co jde strčit do pusy.

Jestli máte úzkostné dítě, případně takovým dítětem ještě pořád – třeba trochu jako já – sami jste, tahle knížka může být docela dobrou inspirací, jak se svými strachy pracovat, i když mám v záloze asi ještě lepší knihy, wait for it. Tahle je napsaná českou terapeutkou přímo pro děti. Zajímavé je, jak hodně je zaměřená na úzkosti související se školou. Vždycky si říkám, kolika úzkostným dětem by se ulevilo, kdyby do školy nemusely chodit…


Už máte placku DĚTI JSOU TAKY LIDI? Nemáte? A chcete? Tak jo. 🙂  Objednávat můžete tady.