Podpůrné skupiny

Online setkávání pro všechny, kdo vědí, že děti jsou taky lidi. 🙂

Skupiny mají různá zaměření – respektující rodičovství, unschooling, trauma…

Nečekejte přednášku, ale spíš společné povídání. Budete mít možnost sdílet své radosti i starosti, které vás v respektujícím rodičovství či unschoolingu potkávají, můžete se ptát na cokoli, co vás třeba trápí, nebo si s tím nevíte rady. Uvidíte, že v tom, co řešíte, nejste sami. Pojďme se potkat a podpořit se v cestě, která je krásná a obohacující, ale často i vyčerpávající a nesnadná. Těším se na vás!

Facebookové události.

Nejbližší termíny skupin:
Podpůrná skupina trauma (s Renatou Ježkovou a odborníky na terapie traumatu): neděle 23. 1. 2022 od 19h
Podpůrná skupina respektující rodičovství: bude naplánována
Podpůrná skupina unschooling: bude naplánována

Respektující rodičovství a unschooling: scházet se budeme vždy na tomto odkazu.
Trauma: vždy nový livestream na mém YouTube kanálu.

Chcete-li se podpůrné skupiny zúčastnit, staňte se prosím podporovatelem DJTL, dáte mi tak najevo, že vám má práce dává smysl, díky.

Napsali jste mi o skupinách:

„Včerejší podpůrná skupina byla super! Občas fakt stačí se vzájemně vyslechnout a pak hned člověk vidí, že na to není sám a hlavně že se stejné nebo podobné situace odehrávají i jinde…Taková online mentální podpora.” – Judita D.

„Ahoj Zdeni, chci ti moc poděkovat, včerejší podpůrná skupinka byla super! I když jsem jako introvert jen poslouchala. Padlo hodně zajímavých věcí, osobních zkušeností a bylo i nesmírně osvěžující slyšet, jak spolu s respektem komunikují lidé, kteří třeba momentálně úplně stejný názor nesdílejí. Vážně to bylo super a na nedělní večer s tím vším, co se děje, velká vzpruha.” – Jana L.

„Moc děkuju Zdeňce a ostatním zúčastněným za včerejší setkání. Odnesla jsem si z něj spoustu inspirace, nových náhledů a taky důvěry v sebe jako mámu. Těším se zase příště!” – Lucie J.

„Tohle přesně jsem potřebovala – lidi naladěné podobně jako já! V běžném životě se cítím dost osaměle v tom, jak se chci ke svým dětem chovat. Tahle skupina je pro mě velkou podporou. Díky!” – Anna G.

„Moc díky za tuhle iniciativu, dalo mi to hodně. V mnoha věcech se cítím nejistý, nemám se kde inspirovat. Já jsem respekt a úctu od rodičů nezažil, ale chci ji dávat svým dětem. Proto je pro mě hodně důležité mluvit s lidmi, kteří to chtějí stejně.” – David S.


Jsem Zdeňka, mám 3 děti, blog a YouTube kanál DĚTI JSOU TAKY LIDI. Žiju (nejen s dětmi) nomádský život, unschooling, worldschooling, sebeřízené vzdělávání, svobodu, dobrovolnost a vztahy naplněné respektem a úctou.

Kromě toho propaguju informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání (fb skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy) a od roku 2012 jsem se podílela na rozvoji iniciativy SvobodaUčení.cz. Také natáčíme celovečerní dokumentární film Svobodné děti. Miluju svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu.

Baví mě jezdit po světě a povídat si s lidmi o unschoolingu, sebeřízeném vzdělávání, svobodě, důvěře v děti i v sebe a o cestách, které k tomu všemu vedou a jež se snažím hledat a jít po nich.

Můžu se s vámi podělit o zážitky a zkušenosti ze života matky jednoho devatenáctiletého mladého muže, třináctileté unschoolerky a jednoho batolete. Můžeme si povídat i o 8 letech ve Svobodě učení, o několika rocích práce s dětmi v kroužcích a ve školce, o sedmileté domškolácké střídavce, jednom pokusu o komunitní školu a také třeba o natáčení celovečerního dokumentu o svobodném vzdělávání, na němž se právě podílím.